1. رد کردن منو
  2. رد کردن محتوا
  3. رد کردن فوتر

سفارش گیری رستوران با موبایل

سفارش سر میز رستوران با موبایل اندروید
Remote Chooser

 ریموت چوزر

 

 

 

 

 

    نرم افزار ریموت چوزر یک نرم افزار تحت سیستم عامل اندروید برای سفارش گیری از مشتریان رستوران با استفاده از تبلت یا گوشی های موبایل است. این نرم افزار با اتصال خودکار به برنامه رستوران آیدین ، عملیات سفارش گیری را تحت یک شبکه ساده وایرلس انجام می دهد. تمامی مراحل بطور کاملا خودکار انجام می شود و نیازی به کار با کامپیوتر (حتی یک کلیک) برای ثبت سفارش نیست. بعد از سفارش گیری توسط برنامه تحت موبایل اطلاعات سفارش در کسری از ثانیه به برنامه کامپیوتر ارسال شده و در آن ثبت می شود و فیش های مربوطه صادر می شوند.
  این نرم افزار تحت سیستم عامل اندروید طراحی شده است و قابلیت اجرا بر روی تمامی گوشی های موبایل و تبلت های اندروید را دارد. بنابراین می توانید از گوشی های اندروید ارزان قیمت استفاده کنید(برخلاف سیستم سفارش گیری PDA که تجهیزات آنها بسیار گران قیمت است.).

 کارکرد برنامه :

 تصویر زیر نمایی از صفحه اول برنامه را نشان می دهد:

 

   برای استفاده از برنامه گارسون پس از ورود به برنامه یک بار روی دکمه "بارگزاری" (در صفحه اول) کلیک می کند تا تمامی اطلاعات مربوط به لیست غذاها از برنامه رستوران دریافت شود. انتقال اطلاعات تنها به یک دهم ثانیه زمان نیاز دارد. حالا در قسمت بالای صفحه اول تمامی میزهای رستوران لیست می شوند و گارسون با کلیک روی لیست باز شونده می تواند آنها را مشاهده کند :


    لیست میزها می تواند هم بر اساس نام و هم بر اساس شماره میز باشد که در این مثال ما برای هر میز یک نام وارد کرده ایم تا کاربر پسندتر باشد.

   پس از انتخاب میز مورد نظر ، کاربر روی دکمه "سفارش جدید" کلیک می کند که به این ترتیب گروه های غذایی لیست می شوند :


  با کلیک روی هر گروه غذایی ، لیست غذاهای آن نمایش داده می شود. بعنوان مثال با کلیک روی گزینه "نوشیدنی ها" در مثال حاضر لیست نوشیدنی ها بصورت زیر ظاهر می شود:

 

 

  حالا کاربر می تواند غذای سفارش داده شده را انتخاب کند که بلافاصله صفحه زیر برای انتخاب نوع و تعداد ظاهر می شود(غذاها می توانند دارای نوع باشند و یا نباشند.).  :

 


  با کلیک روی دکمه ذخیره انتخاب غذا انجام می شود. کاربر می تواند به هر تعداد دلخواه این فرایند را تکرار کند. پس از تکمیل سفارشات در قسمت لیست گروه های غذایی کاربر روی دکمه "مشاهده لیست" کلیک می کند تا لیست غذاهای سفارش داده شده ظاهر شود :

 


  در این مثال دو مورد سفارش وجود دارد: پیتزا قارچ به تعداد 3 عدد و نوشابه از نوع سیاه به تعداد سه عدد. در این صفحه با کلیک روی هر مورد امکان حذف و ویرایش (تعداد و نوع) وجود دارد :


  در نهایت با کلیک روی دکمه "ثبت نهایی سفارش" ، سفارش به نرم افزار رستوران بر روی کامپیوتر ارسال می شود و مراحل ثبت و صدور فیش بطور خودکار انجام می شود.